Dijital Pazarlama Instagram
Mart 17, 2016
Tümünü Göster

WordPress için SSL Kurulumu Nasıl Yapılır?

wordpress için ssl kurulumu yöntemleri

SSL sertifikası kurmadan önce ilk akla gelen sorular SSL kurulumu nasıl yapılır, kurulumdan sonra sıralama kaybı yaşayacak mıyım? Öncelikle aklındaki bu soru işaretlerini giderdikten sonra çok basit bir şekilde WordPress için SSL sertifika kurulumu anlatımına geçelim.

  • Kurulum oldukça basit görsellerle destekleyecek şekilde aşağıda göreceksiniz ve hiçte korkulacak şekilde olmadığını göreceksiniz.
  • Sıralama kaybı yaşanır mı? Sorunsuz bir şekilde SSL sertifika kurulumu yaparsanız sıralama kaybı yaşamazsınız ufak tefek gelip gitmeler yaşanır ama oda geçici bir durumdur. Eğer SSL kurulumu doğru yapamadıysanız gerçek anlamda sıralama sorunu yaşayabilirsiniz.

Sıralamayla ilgili soru işareti geçtiğini düşünerek SSL kurulumuna geçebiliriz. Aklınızda soru işareti oluşması durumunda yorum kısmına sorularınızı yazabilirsiniz.

WordPress için SSL Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulum aşamalarını adım adım olacak şekilde sıralamak daha olay olacağını düşünerek yazıyorum.

  1. Hosting sağlayıcı firmanızda SSL Sertifikasını satın alımını gerçekleştirin.
  2. Kurulum için destek talebinde bulunun
  3. Hosting sağlayıcı firma tarafında kurulum gerçekleştirildiğine dair geri dönüşüm alacaksınız. Geri dönüşümden sonra Doğru bir şekilde kurulup kurulmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Kontrolu sağlamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.sslshopper.com/ssl-checker.html adresini kullanabilirsiniz. Görseldeki gibi sonuç alıyorsanız doğru kurulum gerçekleşmiştir.

ssl sertifika

Sorunsuz kurul olduğunu gördüğünüzde hosting sağlayıcı firma tarafı kapanmış oluyor. Bundan sonraki süreç sizi ilgilendiriyor.

Son kullanıcı tarafındaki gerçekleşmesi gereken durumlar

Yüklemeniz gerek bir eklenti bulunmaktadır. SSL Insecure Content Fixer eklentisini yükleyin yükledikten sonra ayarlar kısmında sadece 

Admin paneline giriş yaptıktan sonra Ayarlar>Genel kısmına tıklayıp aşağıdaki düzenlemeyi sağlayın.

ssl kurulumu

Bu düzenlemelerden sonra SSL Sertifikası sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Kuruluma geçmeden önce mutlaka yedeklerinizi almazı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir